Kindlustusinspektsioon pensionimaksete vaidlusse ei sekku

Inno Tähismaa 14. veebruar 2001, 11:18

Kindlustusinspektsiooni juht Kaido Tropp ütles, et inspektsioonil ei ole võimalusi kehtestada sanktsioone juhul, kui selgub, et mõni kindlustusselts on tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse juurde lisanud lisakindlustusi ja maksuamet ei maksa kindlustusmaksetelt tulumaksu tagasi.

?Kindlustustingimuste muutmisest seltsid järelevalvet informeerima ei pea, järelikult pole võimalik ka sanktsioneerida,? täpsustas Tropp. Riik peaks selle probleemi lahendama nii, et kui leiab, et on puhas pensionikindlustus ainult kogumiseks, siis peab seadus selle täpselt nii sätestama, praegu pole pensionikindlustus üheselt defineeritud.

Ta ütles, et litsentsid on seltsidele antud maksusoodustusega pensionikogumise kohta, mille võib sisalduda surmarisk, kuid mitte õnnetusjuhtumi lisakindlustused. Kui selts on tulumaksusoodustusega pensionikogumisele lisanud näiteks invaliidistumise kindlustuse jne, on tegemist komplekslepinguga.

Tropi sõnul on probleemi lahendus siiski maksuameti käes, kes inimestele maksu kas tagastab või mitte. Kui maksuamet ei tagasta pensionikindlustuse maksetelt tulumaksu, siis ei tohiks ta hiljem väljamaksetele lisada 10%list tulumaksu, sest muidu maksustatakse inimesi topelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing