Rootsi fondihaldur püüab peatada Vene energiamonopoli killustamist

19. veebruar 2001, 11:57

Mattias Westman, Rootsi Prosperity Capital Management?ile kuuluva fondi Russian Prosperity Fund haldur, on asunud Venemaa Ühendatud Energiasüsteemide (VÜS) vähemusaktsionäride etteotsa, kes on vastu praegusele monopoli reorganiseerimise plaanile.

Vähemusaktsionäridel, kellest 30% moodustavad välismaalased ei ole põhimõtteliselt firma tükeldamisele, kuid ei poolda selle killustamist nii väikesteks osadeks nagu näeb ette VÜSi juhi Anatoli T?ubaisi praegune erastamiskava.

?Vene energiaturul on vaja konkurentsi, kuid selleks peavad olema tugevad firmad, mis ei satuks sõltuvusse oma ühest-kahest suurest kliendist,? ütles Westman ajalehele Dagens Industri. Tema sõnul oleks parim lahendus 7?10 tootjat, millele lisanduks teist nii palju jaotusettevõtteid, kellel oleks piisav kassakäive ja vahendid investeeringuteks.

Küsimus peaks otsustatama 28. aprillil VÜSi erakorralisel aktsionäride koosolekul. Westmani sõnul on tema leeris ka Venemaa president Vladimir Putin, kes on moodustanud VÜSi ülevaatamiseks komisjoni, kuhu kuuluvad väikeaktsionäride, Putini, firma juhtkonna, valitsuse ja regioonide esindajad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing