Uued tollimaksud soosivad Eesti tootjaid

21. veebruar 2001, 08:01

Valitsuses eile kinnitatud dokument lubab põllumajandusministeeriumil lähiaastatel lisada enamikule Euroopa Liidust sisseveetavatele toiduainetele lisatollid, mis annavad eelise kohalikule tootjale, kirjutab Postimees.

Tollimaksude ajakava võeti vastu Euroopa Liidu survel, sest seni Eestil niisugust dokumenti polnud. Ajakavas sisalduvad 15 punkti keskenduvad erinevatele tollimaksudele ning ekspordi ja impordi nõuetele.

Eesti elanikke puudutavad ajakavas peamiselt tollimaksud, sest tollide abil on võimalik tõsta sisseveetavate kaupade hindu. See aga soodustaks kohaliku tootmise arengut. Valitsuses kinnitatud tollid peaksid rakenduma hiljemalt 2002. ja 2003. aastal.

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna juhataja asetäitja Marek Uusküla sõnul lubab vastuvõetud dokument kehtestada näiteks dumpinguvastaseid ja tasakaalus tollimakseid ning minimaalseid sisseveohindu, mis on mõeldud teistes riikides toetustega valmistatud toodetele.

Uute tollide rakendamist võib takistada aga vajalike kontrollmehhanismide puudumine, sest praegu pole veel selge, kes peaks hakkama tollide rakendamiseks vajalikku järelevalvet korraldama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing