Omavalitsused saavad teada elanike sissetuleku

26. veebruar 2001, 14:53

Valitsus võib homsel istungil viia sisse seadusemuudatuse, mille kohaselt omavalitsused saavad teada oma piirkonna maksumaksjate maksustatava tulu suuruse.

Vabariigi valitsus arutab homsel istungil Maksukorralduse seaduse § 11 muutmise seaduse eelnõu, mis lubab maksuametil maksumaksja nõusolekuta avaldada kohalikele omavalitsustele nende maksustatava tulu suuruse enne ja pärast seadusega lubatud mahaarvamisi.

Paide linnapea Tõnis Kõiv ütles, et sellise info puudumine on senimaani takistanud omavalitsuste tööd. ?Siis saame hakata võrdlema, kas maksuameti vaesed on ka meie vaesed ja maksuameti rikkad meie rikkad. Mida väiksem on koht, seda enam on ju teada, kuidas keegi tegelikult elab ja kui palju kulutab,? kommenteeris 10 tuhande elanikuga Paide linna juht. ?Meil on tihtipeale palju tublisid inimesi, kes tahavad linna elus midagi muuta, aga kui hakata rääkima nende kodanikukohuse täitmisest ehk maksude maksmisest, siis nad enam meiega niiväga suhelda ei taha. Seaduse jõustumisel saame hakata analüüsima, millise maksumaksjate grupiga peab rohkem tööd tegema.?

Tema sõnul ei saa andmete analüüsi ja kontrolli võrrelda küll maksupolitsei tööga, sest eelkõige taotlevad nad avalikku survet. ?Mida väiksem on kogukond, seda suurem on avalik surve.?

Tema sõnul pole ohtu andmete lekkimisele, kui maksuamet neile info edastab, sest ka omavalitsuses toimib ka andmekaitsesüsteem. ?Võtame loomulikult ka rohkem inimesi tööle,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing