Savisaar ei oota Laarilt vabandust

Inno Tähismaa 27. veebruar 2001, 14:59

?Pildiskandaal on kogu ühiskonna, mitte meie kahe mehe omavaheline asi klaarida,? ütles Edgar Savisaar, kelle pildi pihta peaminister Mart Laar tunamullu tulistas, kirjutab SL Õhtuleht.

Savisaar ütles, et ei oota peaministrilt mingit vabandust.

?Need, kes nii väidavad, püüavad tegelikkust summutada,? väidab Savisaar. ?Küsimus pole selles, kas mina Mart Laariga lepin, vaid hoopis selles, kas Eesti ühiskond lepib taolise peaministriga. Praegu võimendatakse ainult meie vastasseisu.?

Näitena toob Savisaar läinudreedese tseremoonia Kadrioru lossis, kus president Lennart Meri riiklikke ordeneid jagas. ?Minu ja Laari vahel istus vabadusvõitleja Eduard Leetna,? räägib Savisaar. Oma sõnavõtus kutsus Leetna mehi üles lepitusele ja mõistlikkusele. Laupäevases kõnes mainis aga president Lennart Meri, et vabadusvõitleja sõnavõtt tuli talle ootamatusena.

?Tegelikult oli see kõik Kadrioru poolt osavalt lavastatud asi,? paljastab Savisaar. ?Kuulsin juhuslikult enne ürituse algust, kuidas korraldajad ütlesid Leetnale, millal ja kuidas rääkida.? Savisaare sõnul pole pildiskandaal end ammendanud ega lõppenud. ?Varem või hiljem taipab ühiskond, milles on tegelikult asi ja alles siis kõik algab.?

?Mart Laar on vabandanud,? selgitas valitsuse pressiesindaja Priit Põiklik. ?Ta on teinud seda kõikide nende ees, keda pildi tulistamine on isiklikult puudutanud.?

Põiklik tunnistas, et Laar ei pöördunud oma vabanduses kellegi poole nimeliselt. ?Savisaare ees pole ta seega isiklikult vabandanud,? lisab ta. ?See sõltub Savisaare sisetundest, kas ta kuulub nende hulka või mitte.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing