Peaminister Laar pooldab Jürgensoni jätkamist

01. märts 2001, 08:18

Peaminister Mart Laar kinnitas eile Postimehele, et raudtee erastamise eest vastutav teede- ja sideminister Toivo Jürgenson peab ametis jätkama ning Jürgensoni otsuste taga on kogu valitsuse tahe.

?Mõistan, et olukord, kus kahe aasta jooksul on kabineti koosseisus vahetunud ainult üks minister, on Eesti demokraatias harjumatu,? ütles Laar vastuseks küsimusele, kas viimase poole aasta jooksul kuhjunud probleemid Jürgensoni töövaldkonnas panevad valitsusjuhi ette küsimuse teede- ja sideministri väljavahetamisest.

?Olen varemgi öelnud, et ei tegele pideva kabinetiintriigiga ega käsitle ministreid etturitena oma malelaual,? kinnitas Laar. ?Teeme meeskonnatööd ning see on sujunud hästi. Ka teede- ja sideministri otsuste taga on kogu valitsuse tahe.?

?Ma ei karda opositsiooni umbusaldusavaldust ja näen põhjust ministrina jätkata,? kinnitas isamaaliitlasest teede- ja sideminister Toivo Jürgenson eile ajakirjanikele pärast erastamisagentuuri nõukogu istungit.

Tänases Postimehes ilmuva värske arvamusuuringu tulemuste kohaselt on rahva hinnang Jürgensoni tööle Laari kabineti ministrite seas konkurentsitult kõige halvem. Jürgensoni tegevust peab halvaks või väga halvaks 61% vastajaist, heaks või väga heaks üksnes 18%. Mõlemad näitajad on viimase aastaga halvenenud.

Peaminister Laari hinnangu kohaselt on nii reisijateveo läbirääkimiste kui Eesti Raudtee erastamise puhul oponentidele olulisi võimalusi pakkunud nende protsesside avatud kulgemine.

?Raudtee erastamise ebaõnnestumisest võib kõnelda siis, kui raudtee üldse erastamata jääb,? märkis Laar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing