06. märts 2001, 00:00

Leedu erastamisagentuuri ametnik ütles uudisteagentuurile Reuters, et täna peaks selguma, kas Hansapank jätkab erastamisläbirääkimisi Leedu suuruselt teise panga Taupomasis Bankasega.

Täna peaks Hansapanga omanik Swedbank otsustama, kas Hansapank jätkab Taupomasisega läbirääkimisi.

Leedu Hoiupanga Taupomasise ostutehing muutus lahtiseks, kui Hansapanga suuromanik Swedbank teatas liitumisotsusest Ühispanga omaniku SEBiga. ÄP Online

Hansapanga aktsia hind kukub, kuna turg ootas, et info Hansapanga suurosaniku Swedbanki ja SEBi ühinemise üksikasjade ning Hansapanga saatuse kohta tuleb rutem, kommenteeris Hansapanga aktsia eilset ligi 4protsendilist langust Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind.

Lind ütles, et kiiret otsust ei tulnud ning võimalik Hansapanga ülevõtupakkumine võib tulla alles aasta lõpus. Seetõttu võtavad mitmed investorid välja aktsia hinna 135-lt kroonilt 140 kroonile kerkimise kasumit. Samuti võetakse tulu välja optsiooniturult. ÄP Online

Vastupidiselt kuuldustele, et Ericsson kavatseb Hiinast lahkuda, plaanib kontsern eeloleval viiel aastal Hiinasse investeerida 5,1 miljardit dollarit, tsiteerib agentuur Bloomberg Ericssoni Hiina haru asedirektorit Li Xiangpingi.

Läinud aasta oktoobri lõpus ulatusid Ericssoni investeeringud Hiinasse 2,4 miljardile dollarile. Kontsernil on Hiinas kolm tehast, mida on plaanis laiendada.

Hiina on USA järel Ericssoni suurim turg. Mobiiltelefonide tiheduselt on Hiina teiste riikidega võrreldes veel pingerea lõpus ? telefon on 6 protsenti elanikkonnast, kuid abonentide arvult on Hiina maailmas USA järel teisel kohal.

Hiinas on 70 miljonit mobiiltelefoni kasutajat. Üksi läinud aastal tuli juurde 30 miljonit uut klienti, mis vastab suuruselt kogu mobiiltelefonide omanike arvule Prantsusmaal. ÄP Online

Rõivatootja Klementi teatas Tallinna börsile, et ettevõtte juhatus kutsub korralise aktsionäride koosoleku kokku 30. märtsil.

ASi Klementi juhatus otsustas teha üldkoosolekule ettepaneku aktsionäridele dividende mitte maksta ning liita kasum eelmiste perioodide jaotamata kasumiga.

Ettevõtte eelmise aasta puhaskasumiks kujunes 113,5 mln kroonise käibe kõrval 1,3 mln krooni. ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing