Savisaar lükkas Keskerakonna presidendiheitlusest kõrvale

05. märts 2001, 08:09

Riigikogu liikme Peeter Kreitzbergi esitamine Keskerakonna presidendikandidaadiks heitis Kadriorgu pürgijate seast kõrvale kaks tugevat poliitikut - parteiliider Edgar Savisaare ja sügisvalimiste seni ainsa tõsiseltvõetava naiskandidaadi Siiri Oviiri, kirjutab Postimees.

Kreitzbergi esiletõstmine tähendab sisuliselt Keskerakonna loobumist presidendivalimistel võidu eest võitlemas. Erinevalt Oviirist ja isegi Savisaarest pole Kreitzbergile võimalike valijameeste ringis peaaegu vähimatki tuge avaldatud.

Kreitzberg ise püüdis viimase hetkeni veenda Edgar Savisaart siiski kandideerima. Ta väljendas ka veebruaris partei sisekampaanias korduvalt mõtet, et ei võta enda osalust väga tõsiselt.

?Ei salga, et mulle on mõnevõrra ootamatu ja üllatav kandideerida,? tunnistas Kreitzberg Võrus erakonnakaaslastele peetud kõnes.

Edgar Savisaar, kes viimase hetkeni hoidis oma loobumiskava kitsa lähitoetajate ringi teada, pani laupäeva ennelõunal oma kandidatuuri ühemõttelise mahavõtmisega võpatama parteikaaslasi, kes Võru Muusikakooli saali punase seljaga toolidel istet olid võtnud.
?Enamikule saalisolijaist oli see nagu välk selgest taevast,? kirjeldas volikogu liige, Tartu tsentriparteilane Nikolai Põdramägi.

Meedia esindajaid Keskerakond presidendikandidaadiks pürgijate debati ajal volikogu saali ei lubanud. Kohalolnute kirjelduse kohaselt teatas Savisaar oma loobumisest suure meeleliigutuse saatel, ning ka mitmel tema toetajal ilmus pisar silmanurka.

Kreitzbergi toetama kutsunud Savisaare sõnul tähendaks Keskerakonna stabiilsusega riskimine riskimist kogu Eesti stabiilsusega. Ta süüdistas tema hinnangul kolmikliitu toetavat ajakirjandust plaanides korraldada kuni presidendivalimisteni tsentriparteid mustav kampaania.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing