Valitsus otsustab täna toetusfondi saatuse

06. märts 2001, 09:33

Valitsus teeb täna otsuse 81,5 miljoni krooni suuruse omavalitsuste toetusfondi jagamise asjus, kus on kaalul rahandusministeeriumi ettepanek lahutada fondist 31,5 miljonit krooni ja omavalitsuste soov anda raha täies mahus nende kätte, kirjutab Võrumaa Teataja.

Nädal tagasi jõudsid Omavalitsusliitude Ühenduse esindajad, peaminister, rahandusminister ja regionaalminister põhimõttelisele kokkuleppele, et fond, millest toetatakse õpilaste bussisõitu, maakondlikke kultuuri- ja spordiüritusi ning kaetakse eelarvete alalaekumist, jääb kavandatud 81,5 miljoni kroonises mahus omavalitsuste jagada.

Kokkuleppe kohaselt pidi rahandusministeerium oma esialgse kava üle vaatama. Ministeeriumi soov on lahutada fondist 20 miljonit krooni rahalistes raskustes omavalitsuste toetamiseks, kümme miljonit maavanematele haldusreformi korraldamiseks ning 1,5 miljonit krooni surnukehade vedamiseks.

Rahandusministeeriumi kantsleri Aare Järvani survel võib tänasele valitsuse istungile jõuda siiski eelnõu, mis näeb ette 31,5 miljoni krooni lahutamist.

Kui valitsus peaks otsustama kärbete kasuks, pöördub Omavalitsuste Ühendus õiguskantsleri poole, sest peab kärpeid põhiseadusega vastuolus olevateks. Kuna parlament on riigieelarvega määranud 81,5 miljonit krooni omavalitsuste eelarvete toetuseks, ei saa rahandusministeerium seda teisiti ümber jagada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing