Sakslasi meelitab Eestisse puhkama kaunis loodus

07. märts 2001, 08:13

Turismiagentuuri statistika järgi käis Eestis mullu 58 000 sakslast, kes viibisid siin keskmiselt kaheksa päeva ja puhkasid meie kauni loodusega piirkondades, kirjutab Postimees.

1999. aastaga võrreldes kasvasid nii sakslaste saabumised kui ka ööbimised majutusasutustes viiendiku võrra. Saksamaa on saabumiste arvu järgi meile suuruselt seitsmes turismiturg.

Pool Saksamaalt saabunutest viibisid Eestis puhkusereisil. Kõige populaarsemaks puhkusereisi liigiks on neil ringreisid - sakslased on välisriikide külastajatest kõige aktiivsemad Eesti piirkondadega tutvujad.

3.-7. märtsini Berliinis peetaval Euroopa suurimal turismimessil ITB 2001 (Internationale Tourismus-Börse) eile toimunud pressikonverentsil tundsid ajakirjanikud huvi, millised on võimalused rongiga Tallinna sõita, kui palju ning millised on kämpingud ja autokaravanide peatuspaigad.

?Paraku on meil vee ja elektriga varustatud peatuspaikasid auto ja haagissuvilaga reisivate turistide jaoks veel väga vähe,? nentis turismiagentuuri turunduskoordinaator Elo Mets. Samuti küsiti väga palju jalgrattateede kohta.

1999. aastaga võrreldes kulutasid Saksa turistid mullu Eestis keskmiselt peaaegu tuhat krooni rohkem - kui tunamullu jätsid nad Eestisse 4800, siis mullu 5700 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing