Laubre firma saab veel tänavu nautida 0%list käibemaksumäära

07. märts 2001, 13:54

Kultuuriminister Signe Kivi andis tänavu teist aastat järjest välja määruse, mis vabastab enamus meelelahutusüritusi ja kontserte korraldavaid firmasid käibemaksust.

Sealhulgas on saanud teist aastat järjest 0%lise käibemaksu Lauri Laubre firma OÜ PBP Toodangud. Teatri- ja kontserdiasutuste nimekiri, kelle poolt korraldatavad etendused ja üritused on maksustatud 0%lise käibemaksumääraga vastavalt käibemaksuseadusele, on kinnitatud ministri eelmise aasta 16. veebruari käskkirjaga. Sellesse nimekirja on eelmise aasta jooksul veel neli korda uusi ettevõtteid lisatud.


Käibemaksuvabastuse on saanud äriühingutest näiteks veel OÜ Makarov Muusik, OÜ Hitivabrik, Tallinna Lauluväljakute AS, Leifi Rahvusvaheline Meelelahutuse OÜ, AS Meediaekspress, OÜ BDG Kontsert, AS Tallinna Linnahall, OÜ Jazzkaar jne, kokku 24 äriühingut.

Käibemaksumäär on 0% ka paarikümnel mittetulundusühingul nagu MTÜ Von Krahli Teater jt harrastusteatrid; avalik-õiguslikel ja riigiasutustel; munitsipaalasutustel.

Uuest aastast oleks kõigi nende asutuste korraldatud üritustele müüdud piletitel 18%line käibemaksu.

PBP Toodangud juht Lauri Laubre sõnul võib see tähendada, et muusikasündmused kolivad Riiga üle. Samas ei ole käibemaksusoodustus ka seni piletihindades kajastunud, sest Laubre aasta tagasi öeldud sõnade kohaselt ei saagi tipptegijate piletihinda odavaks teha, see pole sobilik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing