E-kaubanduse visa edenemine teeb Euruoopa Liidule muret

07. märts 2001, 10:24

Euroopa Komisjon on mures e-kaubanduse vähese populaarsuse üle ELi tarbijate hulgas ning firmadest on vaid 6% selliseid, kus tehinguid interneti kaudu teha saab, vahendab uudistebüroo Direkt ELi vastset ülevaadet.

Vajalikud seadused hakkavad aga paika saama ning liikmesriigid teevad jõupingutusi internetis sooritatud tehingute turvalisuse tõstmiseks.

Ülevaate eesmärk oli kontrollida, kuidas liikmesriigid on täitnud läinud aasta juunis kokku lepitud suuniseid ELi arendamiseks dünaamiliseks teadmisühiskonnaks.

Läinud aastal moodustasid ELi IT-kulutused 5,8% bloki sisemajanduse kogutoodangust, mis edestab USA 5,6%. Ajavahemikus aprillist oktoobrini kasvas internetikasutus mullu Euroopas 10 protsendipunkti võrra 28 protsendile. Suured erinevused liikmesriikide vahel on tingitud peamiselt kohalike kõnede hinnast, personaalarvutite hulgast ning operaatorfirmade usaldusväärsusest.

ELi ühe nõrkusena toob raport välja uurimis- ja arendustöö tulemuste rakendamise ehk ?kommertsialiseerimise?. Ehkk kõrgtehnoloogia osakaal ELi ekspordis kasvas 2000. aastal 19,3 protsendile 1991. aasta 13,5 protsendilt, on selle osakaal murettekitavalt madal Itaalias, Hispaanias, Belgias, Portugalis ja Kreekas.

Positiivne on, et uuenduste juurutamiseks on rõhuasetus nihkunud teadmiskeskuste ning innovatsiooni toetavate klasterite loomisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing