Börsiülevaade: tähelepanu koondub Tallinna Kaubamaja aktsiale

08. märts 2001, 09:57

Täna keskendub börsil tähelepanu eilse päeva üllatajale Tallinna Kaubamaja aktsiale, mis tõusis päeva lõpuks 70 kroonini.

Päeva jooksul käis aktsia ära rekordiliselt kõrgel 73 kroonil ning päeva lõpus kerkis aktsia ostuäär kõigi aegade kõrgeima 68 kroonini.

Kui 73 krooniga osteti eile suhteliselt väike kogus aktsiaid, siis 68 kroonini kerkinud ostuäär näitab, et aktsia vastu on olemas selge ostuhuvi, millele juhtisin tähelepanu juba nädala alguses eelmise nädala kauplemisstatistikat analüüsides.

Kuigi Tallinna Kaubamaja juhatuse liige Urmo Vallner on kinnitanud, et Kaubamaja praegused suuromanikud ei kavatse oma osalust ettevõttes loovutada näitab Tallinna Kaubamaja aktsia kiire tõus, et ettevõtte omanikeringkonnas võivad lähitulevikus muutused toimuda.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia ei reageerinud oma suuromaniku Swedbanka otsusele jätkata Hansapanga Leedu Taupomasise erastamist, sulgudes eile 138,25 kroonil ehk vaid 0,2% teisipäevast kõrgemal.

Kuigi Hansapanga aktsia kohta on tulnud mitmeid häid uudiseid, on panga ja regiooni pangandusturu edasine saatus lahtine, mis ei pane ka julgemaid investoreid panga aktsiaid ostma.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsialt, mis eile sulgus kõigi aegade madalaimal 71,75 krooni tasemel, ei julge ka täna erilist oodata. Euroopa turgudelt oodatakse suunatut kauplemisist ja investorid on mures Yahoo! <GR#US.YHOO> kasumihoiatuse pärast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing