Linstow ja Reval otsivad arhitekti

Inno Tähismaa 08. märts 2001, 15:18

Vilniuses asuva Leedu suurima hotelli Lietuva omanikfirma Linstow International ja Baltikumi üks suuremaid hotellifirmasid Reval Hotelligrupp kuulutasid välja rahvusvahelise arhitektuurikonkursi, et leida parim kavand hotelli Lietuva renoveerimiseks tänapäevaseks suurhotelliks, teatas Revali esindaja.

Renoveeritud Lietuva hotelli opereerima hakkava Reval Hotelligrupi juhatuse esimehe Tarmo Sumbergi sõnul on arhitektuurivõistlus rahvusvaheline ja osalemiskutse saavad 6 arhitektuuribürood Baltikumist ja mujalt maailmast. Arhitektidel on oma kavandite esitamiseks aega üks kuu ja juba aprillis valitakse välja võitjatöö, mis saab renoveerimisprojekti aluseks.

Sumbergi sõnul saab renoveeritud hotell Lietuva nimeks Reval Hotel Lietuva ja see avatakse plaanide kohaselt 2002. aasta kevadel. Reval Hotel Lietuva saab heaks esimese klassi hotelliks, mis on orienteeritud nii äri-, konverentsi- kui puhketuristidele. Hotelli rajatakse ka suur konverentsikeskus. Täpsema ülevaate hotelli tulevikust, renoveerimiskavadest ja töökorraldusest annavad Linstow ja Reval Hotelligrupp aprillis, kui avalikkusele esitletakse ka võitnud arhitektuurilist lahendust.

Tänavu sügisel renoveerimisele minev Lietuva hoone kuulub Norra kinnisvarafirmale Linstow International, mis on ka Baltikumi ühe suurema hotellifirma Reval Hotelligrupp tuumikaktsionär. Linstow omandas Lietuva 1998. aastal, kui osales hotelli erastamiskonkursil. Lietuva hotell on 22korruseline kõrghoone Vilniuse kesklinnas Nerise jõe paremkaldal. Hotelli praegune üldpind on 24 000 ruutmeetrit ja hetkel on selles 302 numbrituba.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing