Sposato: olen selles tsirkuses pettunud

Inno Tähismaa 08. märts 2001, 17:09

Eesti Raudtee erastamisest huvitatud olnud itaallasest ärimees Giovanni Sposato ütles, et on Eesti valitsuse korraldatud tsirkuses raudtee erastamisel pettunud.

Sposato ütles, et möödunud aastal kohtus ta majandusminister Mihkel Pärnojaga seoses rajatava kummitöötlemistehasega, kuhu ta kavatseb läbi oma investeerimisfondi Baltic Development Equity Fund panna 250 miljonit dollarit (4,2 mld kr). 'Siis küsisin Pärnoja käest muu hulgas, kuhu veel saab investeerida ulatuses 600-700 miljonit dollarit ja Pärnoja ütles, et mulle helistatakse tagasi,' kirjeldas Sposato kohtumist Pänojaga.

Nüüd helistas Sposatole mõned nädalad tagasi RailEstonia projektijuht Tony Massei, kes kohtus Sposatoga rautee erastamise asjus Amsterdamis koos teise projektijuhi John Orrisoniga. Kuna Massei ja Orrisoni taga oli tuntud Kingsley Grupp, siis ei äratanud mehed Sposatos mingit kahtlust. Kingsley Grupp pidi aitama Sposatol investeerida taha ka Kolumbia ja Mehhiko raudteevõrkudesse.

Ent päeval, kui Sposato pidi raudtee erastamise raha üle kandma, ilmus artikkel, et Tony Massei on tegelikult tagaotsitav Antonio Angotti. Sposato ei saanud enam Merita pangas John Orrisoni nimele avatud kontole raha üle kanda, kuna panga väitel oli konto samal päeval külmutatud.

Siis võttis Sposatoga ühendust Tallinna linnapea Jüri Mõis, kes kohtus tema möödunud esmaspäeval Londonis. 'Ütlesin Mõisale, et ta annaks arve numbri, kuhu 250 miljonit dollarit üle kanda ja Mõis lubas seda kohe teha. Mõis seda ei teinud ja tema esindaja teatas mulle järgmisel päeval, et kuna asjad Eestis on halvad, siis kahjuks arvet ei avatagi,' rääkis Sposato.

Sposato ütles, et ta on nördinud, kuna Jüri Mõis oli ainuke valitsusametnik, kellega ta kohtus. 'Eesti demokraatia on üks bluff,' ütles Sposato.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing