Tunnipileti ostab ainult mõni üksik bussireisija

13. märts 2001, 08:36

Esimese Tallinna veofirmana tunnipiletid kasutusele võtnud MRP Linna Liinide andmetel otsis reedel tunnipileti endale ainult 25 inimest, sest enamik reisijaid kasutab perioodikaarte või kioskitest ostetud pileteid, kirjutab Postimees.

MRP saatis liinil number 2 sõitvad kolm tunnipiletiaparaatidega varustatud bussi esmakordselt liinile möödunud nädala lõpus reedel. Paberkandjal tunnipileti väljastab bussijuht 15 krooni eest spetsiaalsest kassaaparaadist ning see asendab 15kroonist tavapiletit.

MRP direktori Rein Vinni sõnul ostis reedese päeva jooksul tunnipileti ligikaudu 25 inimest. ?Üldiselt ostetakse neid väga vähe, sest suuremalt jaolt sõidavad inimesed kuu- ja kvartalikaartidega või eelmüügist ostetud piletiga,? rääkis Vinni. Ta lisas, et järgmisena kavatseb firma tunnipiletiseadmed üles panna liinil 20 sõitvatele bussidele ja seejärel liinide 13 ja 13a bussidele.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti arenguteenistuse direktori kohusetäitja Margo Tomingas ütles Postimehele, et peale MRP liinide peaks hiljemalt tuleva nädala lõpuks olema tunnipiletiaparaatidega varustatud ka Tallinna Autobussikoondise teenindatavate liinide 10, 26, 27 ja 28 bussid.

Tomingase sõnul saadakse märtsi ja aprilli jooksul linna ligi 500 sõidukisse pandavad seadmed rendina Soome firmalt. Ta märkis, et kohe hakkab linn katsetama ka koos seadmetega saadud elektroonseid kontaktkaarte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing