Ministeerium tahab jagada toetusfondi raha otse omavalitsustele

Inno Tähismaa 13. märts 2001, 10:19

Rahandusministeerium teeb täna valitsusele ettepaneku, mille kohaselt nn maakondliku toetusfondi seni sihtotstarbeliselt eraldatud raha jaotatakse otse omavalitsusüksuste vahel, teatas ministeeriumi esindaja.

Maakondliku toetusfondi suurus on tänavu 81,5 miljonit krooni.

Ettepaneku kohaselt võib antud raha kasutada õpilaste sõidusoodustuste osaliseks kompenseerimiseks ning valdade ja linnade ühisürituste ja koostöökulude katteks.

Rahandusminister Siim Kallase sõnul lähtub rahandusministeerium oma ettepanekus sellest, et toetusraha peab jõudma kindlate reeglite alusel otse kohalikele omavalitsustele ilma ümberjagamiseta maakondades.

Vahendite jaotamisel omavalitsusüksuste vahel soovitab rahandusministeerium arvesse võtta omavalitsusüksuste elanike arvu, 7-15aastaste õpilaste arvu ning omavalitsusüksuste arvestuslikke tulusid nagu näiteks üksikisiku tulumaksu laekumine eelmisel aastal ja selle aasta maamaksu ning ressursimaksu laekumise prognoosid.

Möödunud aastal jaotati maakondliku toetusfondi 80 miljonit krooni sihtotstarbeliselt alg- ja põhikoolides ning gümnaasiumides õppivate õpilaste sõidusoodustuste osaliseks kompenseerimiseks, valdade ja linnade ühisürituste ja koostöökulude katteks ning füüsilise isiku tulumaksu alalaekumise katteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing