Toetusest ilmajäämine ärritab tudengeid

14. märts 2001, 08:11

Sotsiaalministeeriumi otsus peatada Tartu üliõpilastele toimetulekutoetuse maksmine on ärritanud ka teiste ülikoolide tudengeid ning üliõpilaskondade liitu, vastuseisu võib lahendust tuua uus õppetoetuste seadus, kirjutab Postimees.

Eesti Üliõpilaskondade Liidu avaliku poliitika tegevjuhi Leif Kalevi hinnangul on üliõpilastelt toimetulekutoetuse äravõtmine või selle peatamine seadustega vastuolus. ?See on tudengile elamiseks hädavajalik raha,? nentis Kalev.

?Õigus toetusele on puudust kannatavatel isikutel,? sõnas sotsiaalministeeriumi sotsiaalkindlustuste ja toetuste osakonna juhataja kohusetäitja Merle Malvet. ?Seega saab toetust puudust kannatav tudeng, kelle pere sissetulekud langevad alla toimetulekupiiri.?

Ministeeriumi ametnikud on arvamusel, et toetuste maksmist tudengitele peaks kaaluma vaid juhul, kui neil on oma perekond või lapsed.

?Siiamaani oli tõepoolest võimalik maksta lisatoetusi riigieelarvest,? põhjendas Malvet toetuste senist maksmist. ?Praegu on probleem läinud teravaks, sest riigil pole enam lisaraha.?

Kalevi hinnangul ei ole korrektne lugeda üle 18aastast perekonnast lahus elavat teovõimelist kodanikku ülalpeetavaks. Probleem on ka selles, et toetuse maksmine on seotud alalise eluaseme mõistega, kuid ühiselamud selle liigituse alla ei kuulu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing