Livikol salaviinaga ühesuurune turuosa

19. märts 2001, 14:59

Konjunktuuriinstituudi uurimuse kohaselt moodustas salaalkoholi osakaal eelmisel aastal 40 protsenti turust, mis on umbes samapalju kui Liviko praegune turuosa.

Liviko turundujuhi Janek Kalvi sõnul tuleks salaalkoholi avastamisega tegelevad spetsialistid erinevatest ametkondadest koondada ühte üksusesse. Seda mõtet toetasid ka täna ümarlauakohtumisel viibinud tarbijakaitse ja politsei esindajad.

Teise ettepanekuna taotleb Liviko aktsiisi alandamist praeguselt 145 kroonilt 115 krooni peale piirtuseliitrilt, nagu see oli 1998. aastal. Selle ettepaneku kasuks räägib Kalvi sõnul asjaolu, et kahel viimasel aastal on alkoholiaktsiisi laekunud riigikassasse vähem kui enne maksu tõstmist.

Tolliameti aktsiiside talituse juhataja Ingrid Arus kinnitas, et kui imporditud alkoholilt laekus möödunud aastal aktsiisi riigikassasse tunduvalt rohkem kui eelmisel aastal, siis Eestis toodetud alkoholi aktiisi laekumine vähenes jätkuvalt.

Tarbijakaitseameti peaspetsialisti Peeter Ühtegi ütles, et võttis hiljaaegu ühest Tallinna kesklinna poest ära 31 erinevat sorti võltsitud Eesti tootjate viina ja konjakit. Ta ütles, et teisedki tootjad peaksid järgima Liviko eeskuju ja muutma oma tooted senisest võltsimiskindlamaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing