Reformierakond lähema 30 aasta jooksul pensionitõusu ei luba

20. märts 2001, 08:28

Pärnakatega kohtunud Reformierakonna presidendikandidaadid ajasid saalitäie rahvast sumisema teatega, et lähema 30 aasta jooksul pension oluliselt ei tõuse, kirjutab Pärnu Postimees.

Laupäeval täitus taastusravikeskuse Tervis suur saal pilgeni valdavalt pensioniealistest inimestest, sekka tuli tudengeid. Võimaliku presidendina astusid lavale küsimustetule alla Toomas Savi, Märt Rask ja Toomas Vilosius.

Naerupahvakute ja aplausi saatel edenenud küsimuste-vastuste voor muutus teravaks, kui jõuti pensionitõusu teemani.

?Järgmise 30 aasta jooksul ei saa mitte keegi meist sellist pensioni, nagu oleks Eesti kodaniku vääriline. Meil ei ole veel kogutud selleks vajalikku rikkust,? väitis Rask. ?See on kibe tõde. Võite vahetada valitsusi ja peaministreid, aga raha juurde ei tule.?

Keskmine palk ja seega sotsiaalmaksuna laekuv summa küll pidevalt tõuseb, kuid samal ajal halveneb pensionäride ja maksumaksjate suhe, selgitas riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Vilosius.

?Meil on 570 000 inimest, kes maksavad makse, ja pea 800 000, keda maksudest kogutud raha eest üleval peetakse,? märkis Vilosius. ?Esimest normaalset pensioni hakkab saama praegu 25aastane inimene, kes astus mullu töösuhetesse ja sõlmis vabatahtliku pensionikindlustuse lepingu. Varem ei ole see lihtsalt võimalik.?

Praegu pensionäridele ei osanud Vilosius muud soovitada, kui võtta lahti põhiseadus, kus kirjas, et lapsed on kohustatud hoolitsema oma vanemate eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing