Börsiülevaade: Norma tugevnemas, muidu olukord stabiilne

23. märts 2001, 14:37

Täna täna kindel liikumissuund puudus. Kergelt tõusva börsiaktiivsuse taustal liikusid börsi liideraktsiad peamiselt eilsete tasemete juures.

Erandiks oli vaid eile suure käibemahuga hiilanud ohutusrihmade tootja Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, mis näitas täna 2%st tugevnemist, jõudes 46,10 kroonini. Oluliselt liikusid ülespoole ka ettevõtte aktsia hinnanoteeringud.
Täna püsis ka investorite aktiivsus Norma aktsia vastu, mida kinnitas 21 tehtud tehingut Norma aktsiatega.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia liikus vaid õige pisut allapoole, odavnedes 0,8% ja sulgudes 131 kroonil.

Eile lubas Leedu konkurentsiamet Hansapangal Leedu Hoiupanga erastamist jätkata. Täna toetas otsust Leedu Riigivarafond. See annab Hansapangale võimaluse edasi areneda ka juhul kui SEB ja Swedbanka tehing katki jääb. Peale selle leiab väikest õigustust ka Hansapanga koonerdav otsus maksta investoritele dividendideks vaid kroon aktsia kohta.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia püsis täna küllalt stabiilselt eilsete tasemete juures. Ja seda vaatamata sellele, et eile õhtul kerkis oluliselt USA tehnoloogiasektor ja täna on olulist edasiminekut näidanud tervikuna kogu Euroopa telekomisektor.

Eesti Telekomi aktsia sulgus küll 68 kroonil ehk 2,3% eilsest sulgemishinnast kõrgemal, kuid seda tänu aktsia müügi- ja ostunoteeringu vahele.
Juhul kui täna näitab USA tehnoloogiasektor sarnaselt eilsega nii 5%st edasiminekut võiks ka Eesti Telekomi aktsia esmaspäeval hakata ohustama 70 krooni joont.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing