Riigikontroll: Piirivalve personalikulusid tuleb suurendada 150 miljoni võrra

26. märts 2001, 15:07

Riigikontrolli hinnangul oleks piirivalve personalikulusid vaja suurendada ligi 150 miljoni krooni võrra, see võimaldaks rahuldada piirivalve personalivajadust, teatas Postimees Online.

Peakontrolöri Raivo Linnase sõnul on piirivalve oluliseks probleemiks see, et kogu koosseisust oli komplekteeritud ainult 67,9 protsenti, sealhulgas lepingulistest tegevteenistujatest 65,4 protsenti ning see ei võimalda nõuetekohast personalijuhtimist.

Kontrolör tõdes samas, et kahjuks ei rahulda piirivalve olemasolev personal ega tööjõuturul pakutav praegu kinnitatud personalivajadust.

Riigikontroll viis auditi läbi seetõttu, et personalikulud moodustavad piirivalves märkimisväärse summa. Koos kaudsete kuludega, nagu toitlustamine ja eluasemekulude hüvitamine, on personalikulude suurus umbes 280 miljonit krooni.

Kuna piirivalve on otsustanud suurendada koosseisu 1000 inimese võrra, on nii personali kui ka personalikulude tõhus planeerimine väga oluline, et tagada eelarvevahendite säästlik kasutamine.

Auditi tulemusel soovitab Riigikontroll Siseministeeriumil leida põhimõtted, kuidas hinnata piirivalve tulemusi. Riigikontroll ei pea Piirivalveameti tegevust eesmärgituks ega kaootiliseks, kuid selgete tulemuslikkuse hindamise põhimõtete korral saab määratleda piirivalve lühi- ja pikaajalise personalivajaduse, mis praegu ei ole väga selge.

Siseminister nõustus kontrolliaktis toodud järelduste ja põhimõtetega ning leidis, et kajastatud ettepanekud on aktsepteeritavad ja realiseeritavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing