Taudikolletes elavad farmerid müüvad intervjuusid

26. märts 2001, 11:40

Enamik taudikoldes ning selle vahetus läheduses elavaid Prantsuse farmereid ei taha ajakirjanikega rääkida ning keelduvad pildile jäädvustamisest, kirjutab EPL Online.

Eesti Päevalehel õnnestus paari farmeriga vestelda. Loomakasvataja Remy Milet (52) ütles, et ajakirjanikud piiravad farmereid ning meelitavad neid raha eest intervjuusid andma.

Mileti sõnul soovivad ajakirjanikud kõige rohkem leida farmerit, kes Inglismaalt taudi nakatunud lambaid ostis ning need Prantsusmaale tõi.
?See mees on minu sõber,? lausus Milet. ?Ajakirjanikud pakkusid talle palju raha, et ta nendega räägiks ja laseks ennast filmida, kuid mees keeldus.?

Nakatunud lambad Prantsusmaale toonud farmer elab keelutsoonis, kuhu ajakirjanikke ei lasta. Mileti sõnul maskeeruvad ajakirjanikud desinfitseerimist läbiviivateks töölisteks ning püüavad niimoodi politsei valvepunktidest läbi otse keelutsooni sisse pugeda. Seni on politsei kõik katsed suutnud tõrjuda.

Rikkad meediakanalid on rentinud taudikoldest piltide saamiseks helikopterid ja tiirutavad nendega seal, kus loomi hukatakse ja põletatakse.
Milet ütles, et ühele kohalikule farmerile maksis üks Prantsuse telekanal intervjuu eest 10 000 franki (23 800 Eesti krooni).

Teine taudikolde vahetus läheduses elav 51-aastane farmer André, kellel on 80 lehma, soostus rääkima ning avaldama oma eesnime ja vanuse, kuid keeldus kategooriliselt pildi peale jäämast.

?Siin käisid igasugused telekanalid: Europe 1, TF-1, RTL, ajakiri le Figaro Magazine ja kes kõik veel, loetles André. ?Ma ei lubanud kellelgi endast pilti teha ja ei luba ka teil.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing