Tulviste ohustab Kelami ja Savi võimalusi võita

26. märts 2001, 08:00

Peeter Tulviste tõus Isamaaliidu üheks presidendikandidaadiks ei too kaasa ainult erakonnasisest rebimist Tunne Kelamiga, vaid võib muuta jõudude vahekorda ka valimiskogus, kes septembris uue riigipea valib, kirjutab Postimees.

'Tulviste on meile kindlasti kõvem konkurent kui Kelam,' tunnistas Reformierakonna üks presidendikandidaate, parlamendiliige Toomas Vilosius. 'Tulviste on tegija.'

Tartu volikogu esimehe ja ülikooli endise rektori Tulviste toetus Isamaaliidu presidendikandidaadina on laiem vaid Tartu piirkonna omast, tõdes erakonna peasekretär Andres Ammas, kes hindab Kelami ja Tulviste rebimist väga tasavägiseks. 'Poolnaljatades võib öelda, et tuntavad on Eestimaa ja Liivimaa erinevused,' viitas ta Tartu opositsioonivaimule.

Mõne Isamaaliidu juhatuse liikme arvates suurendab Tulviste võiduvõimalusi 14. aprillil koguneval erakonna suurkogul akadeemilisuse kõrval kindlasti see, et temas nähakse alternatiivi järjest ebapopulaarsemaks muutuvale keskvõimule, mille osaks peavad paljud Kelamit.

'Nii see võib ju olla,' möönis ka sotsioloog Juhan Kivirähk. 'Elanikkonna ja valijameeste küsitlemine on näidanud, et Kelami võimalused kõrged ei ole, ehk on nüüd tegu sooviga otsida kandidaati, kes võiks Isamaaliidu poolt läbi minna.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing