Erastamise nõustaja kruvis raudtee hinda

27. märts 2001, 08:13

Eesti Raudtee erastamishind kasvas kahe vooru vahel erinevail pakkujail 20-160 miljoni krooni võrra vastutasuks läbirääkijate tehtud järeleandmistele ning erastamise nõustaja GIBBi soovitustele nõuda suuremat hinda, kirjutab Eesti Päevaleht.

?GIBB soovitas kõigile pakkujatele öelda, et nende pakkumised on nõrgad ja liiga väiksed ja nii me ka tegime,? ütles teede- ja sideministri nõunik Ardo Ojasalu, kes on üks kolmest Eesti Raudtee erastamise läbirääkijast.

Rail Estonia pakkumine kasvas kahe vooru vahel 160 miljoni krooni, Baltic Rail Service?i (BRS) oma 100 miljoni ja Raudtee Erastamise Rahvaaktsiaseltsi (RER) oma paarikümne miljoni krooni võrra.

Ardo Ojasalu sõnul käisid läbirääkimised kõigi pakkujatega põhimõttel: teie meile ja meie teile. ?Sellest lähtudes muutsime ka erastamistingimusi, mida mitmed agentuuri nõukogu liikmed on ette heitnud,? rääkis Ojasalu. Üks sellistest oli pangagarantii nõue, mis just Rail Estonia soovi kohaselt, aga siis juba kõigile, asendati võimalusega näidata vaid firma garantiid.

Esialgsete hinnangute järgi arvutas GIBB Eesti Raudtee 100 protsendi aktsiate hinnaks 1-2,5 miljardit krooni. Müüki pandi 66 protsenti aktsiaist ning lõpuks olid pakkumised 800 miljonit (RER), 1 miljard (BRS) ning 1,7 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing