Kersti Kaljulaid tõusmas Mart Laari kabineti liikmeks

28. märts 2001, 08:06

Isamaaliit mõtleb pakkuda peaministri majandusnõunikule Kersti Kaljulaidile ühendatavate teede- ja sideministeeriumi ning majandusministeeriumi juhi kohta, et vabaneda ebapopulaarsetest ministritest Mihkel Pärnojast ja Toivo Jürgensonist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevalehe andmetel on Isamaaliidu juhid Kaljulaidi kandidatuuri tõsiselt arutanud, kuid ametlikult keeldusid eile kõik seda kinnitamast.

?Kersti Kaljulaid on küll väga võimekas daam, aga praegu erakond teda ei tunne. Inimese soovitamine ministri ametisse tähendab suurt usaldust erakonna silmis,? märkis Isamaaliidu peasekretär Andres Ammas.

Reformierakonna poliitikute hinnangul oleks Isamaaliitu kuuluv Kaljulaid sobiv uut ministeeriumi juhtima.

?Vaadates Kaljulaidi võimeid oleks see talle üks õige koht,? ütles reformierakondlasest keskkonnaminister Heiki Kranich. ?Kaljulaidil on pea õige koha peal ja ta on siiani üks parimaid peaministri majandusnõunikke, kelle võime suhelda kõige erinevamate osapooltega on jätnud väga hea mulje.?

Kranich kinnitas, et majandusministeeriumi ning teede-ja sideministeeriumi liitmise poolt on Reformierakond olnud kogu aeg.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Meelis Atoneni sõnul lepiks nende erakond sellega, kui ühendatava ministeeriumi juhtimine läheks koalitsioonipartneritele. ?Seejärel oleks loogiline loobuda ka portfellita ministrite kohtadest,? ütles Atonen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing