Saks loobuks ministrikohast vaid erakonna nõudel

29. märts 2001, 08:02

Enda sõnul tööga hästi hakkama saav portfellita rahvastikuminister Katrin Saks (Mõõdukad) astuks kohalt tagasi vaid juhul, kui erakond nii otsustab, kirjutab Eesti Päevaleht.

Saks möönis, et Reformierakonna liikme Meelis Atoneni ettepanek võimaliku valitsusremondi korral portfellita ministrikohad kaotada, on intellektuaalselt huvipakkuv idee.

?Arvata võib, et Eesti avalikkus puutub lähemal ajal kokku väga erinevate remondi-ideede ja -võtetega ning Atoneni oma ei pruugigi kõige geniaalsemaks osutuda,? märkis Saks.

Saksa sõnul pole ta praegu teinud ja ka tegemata jätnud midagi sellist, et peaks tagasi astuma. ?Erakonnad on oma ministrid välja pakkunud ja võivad nad ka tagasi kutsuda. Kui Mõõdukad nii otsustab, siis mina jonnima ei hakka,? kinnitas Saks.

Mõõdukate meediakoordinaatori Olari Koppeli sõnul aimub Reformierakonna välja käidud mõttest portfellita ministrikohad kaotada kampaanialikkust. ?Vähemalt minu teada ei ole keegi viimasel ajal tulnud välja põhjaliku analüüsiga, mis kinnitab, et vajadus nende ministrite järele on kadunud. Teisalt on see Atoneni poolt aus ülestunnistus, et nende meelest pole regionaalminister Toivo Asmeri tööl erilist mõtet,? märkis Koppel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing