Microsoftil valmis Windows XP teine algversioon

Inno Tähismaa 30. märts 2001, 11:01

Maailma suurimal tarkvaratootjal Microsoft valmis uue operatsioonisüsteemi Windows XP teine alg- ehk beetaversioon, teatas firma esindaja.

Uus Windows sisaldab programme Internet Eplorer 6, Windows Media Player 8 ning erinevaid veebiteenuste tehnoloogiaid. Teist beetaversiooni on avalikuks testimiseks jagatud ligi poolele miljonile kasutajale.

Internet Explorer 6 esimesel versioonil uue visuaalne disain ning pakub mitmeid uusi lahendusi. Parandatud on interneti kasutamise turvalisuse astet.

Windows Media Player 8 võimaldab jälgida Windows Media ja DVD videosid, mängida ja lindistada CDplaate, kuulata internetiraadiot jpm.

Windows XP on esimene veebiteenustele orienteeritud operatsioonisüsteem. Uus Windows sisaldab linke Xdrive Technologies Inc. lahendustele, mis võimaldavad kasutajatel paremat juurdepääsu oma failidele, neid üles ja alla laadida ning jagada teiste kasutajatega kasutades personaalarvutit, PDAd, WAP-telefone ja avalikke internetipunkte. Koostöö Ofoto Inc. Ja Eastman Kodak Co.-ga võimaldab interneti kaudu ka fotosid tellida.

Windows XP tuleb välja Windows XP Home Edition ja Windows XP Professional versioonidena. Kõrgemate IT-nõudmistega kasutajatele on mõeldud Windows XP 64-bit versioon.

Lõplikud versioonid Windows XP programmidest jõuavad turule tänavuse aasta teisel poolel.

Microsoft võimaldab kõigil huvilistel liituda Windows XP testprogrammiga, mille kohta saab infot <#siit=www.microsoft.com/windowsxp/preview/default.asp>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing