Peterburi ärimehe paleed ähvardab lammutamine

02. aprill 2001, 08:54

Tallinna Pirita linnaosavalitsus plaanib omavolitsejate hirmuks lammutada lubatud mõõtudeni Peterburi ärimehe Alehhan Albohhad?ijevi projektita ja ehitusloata kerkinud palee, mille pind on lubatust kolm korda suurem ja torn võistleb teletorniga, kirjutab Postimees.

Veel novembris käis Tallinna botaanikaaia vastas Lepiku külas Täpiku tee 2 asuvas väidetavalt usbeki päritolu ärimehe Albohhad?ijevi punastest tellistest palees vilgas ehitustegevus - Rakvere töömehed meisterdasid musta lainelist kivikatust.

Pärast seda on naabrite sõnul palees hauavaikus. Üksnes haruharva kostab paleed valvava kaukaasia lambakoera haukumist. Põhjus - Pirita linnaosas ehitusjärelevalvet teostav Aarne Peterkop pani omavolilise ehituse seisma lootuses, et see ükskord teiste hirmuks ja õpetuseks lubatud piirideni maha lammutatakse.

Pirita linnaosa vanema Ülle Rajasalu väitel põhjustas olukorra Tallinna linnaplaneerimise ameti töötajate vähene nõudlikkus kinnisvara arendajate ja ehitusfirmade suhtes, mistõttu need olid harjunud seadusi eirama. Rajasalu soov on, et ehitustegevust kureeriv abilinnapea Priit Vilba moodustaks töögrupi, kes karistaks süüdlasi ja laseks omavoliliselt kerkinud palee lammutada.

Peterkopi teada ehitati samas Lepiku-Täpiku piirkonnas 1999. aastal kolmteist elamut ilma kinnitatud ehitusprojekti ja -loata. ?See on räige seaduserikkumine,? ütleb Peterkop.

Kuigi enamikus vastavad need majad tema sõnul siiski detailplaneeringule, ei saa seda öelda Albohhad?ijevi kodu kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing