Nokia aktsia kukkus Helsingi börsil järsult ettevõtte lahkuse tõttu

Peeter Koppel 03. aprill 2001, 11:20

Helsingi börsi lipulaev Nokia alustas tänast kauplemispäeva kukkumisega ning oli kella 12.10 seisuga liikunud 5,39 protsendi võrra madalamale 25,78 euro tasemele. New Yorgis sulgus Nokia ADR eile arvestuslikult 25,84 eurol.

Nokia kukkumise tingis turuosaliste murelikkus seoses sellega, milliseid rahastamispakette Nokia temalt 3G infrastruktuuri seadmeid pakkuvatele operaatoritele pakub.

Eile teatas Nokia, et võimaldab 3G seadmeid võlgu mobiilsideoperaatorile Hutchinson Whampoa 3G võrgu rajamiseks Briti saartel. Senini pole Hutchinson Whampoal sealmail veel ühtegi klienti. Nokia pakub Hutchinsonile nn bridge-finantseerimist, mis tähendab, et Hutchinson maksab Nokiale seadmete eest siis kui tal selleks võimalus on.

Täna teatas Nokia, et varustab 3G infrastruktuuri seadmetega ka France Telecom?i operaatorit Orange nii Ühendatud Kuningriigis, Saksamaal ja Prantsusmaal kavatsedes pakkuda ka seal sarnaseid finantseerimisskeeme. Orange puhul on siiski oluline see, et ettevõttel on erinevalt Hutchinsonist juba kliendibaas.

Ühest küljest suurendab Nokia oma turuosa 3G infrastruktuuri seadmete osas, kuid teisest küljest võtab ettevõte lisariske ning see ei saa aktsiahinnale hästi mõjuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing