Türklased on eestlastest suuremad kaebajad

06. aprill 2001, 08:07

Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtuniku Rait Maruste sõnul küünib Eestist Euroopa kohtusse saabunud kaebuste arv tänavu ehk sajani, kuid Türgi, Itaalia ja Prantsusmaa vastu me veel nii pea ei saa, kirjutab Postimees.

Maruste nentis eile Tallinnas rahvusraamatukogus esinedes, et Eestist algas kaebuste vool Euroopa kohtusse alles 1999. aastal ja selle kuu 2. aprilli seisuga on meilt sinna jõudnud juba 25 avaldust.

?Nii nagu Euroopa kohtusse pöördumiste arv üldse, nii on ka Eestist läkitatud kaebuste arv pidevalt kasvanud, kuid teistest Euroopa riikidest saabuva massi seas on Eesti pöördumiste osa veel ikka väga pisike,? lausus Maruste.

Kõigist Euroopa kohtusse pöördujaist pidid kõige agaramad olema Türgi, Itaalia, Prantsusmaa ja Poola. Venemaa on kaebajate seas uus tõusev täht.

Maruste väitel on paljud Eestist Euroopa kohtusse läkitatud kaebused halvasti formuleeritud ja tihtipeale ka valel aadressil. Pooled kirjad pidid olema vangidelt, kes kurdavad, et kriminaalmenetlus oli ebaõiglane - kohtus ei kuulatud kõiki tunnistajaid ära või ei arvestatud kõigi tõenditega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing