Tallinnas võib jälle vana autoga taksot sõita

09. aprill 2001, 08:40

Tallinna volikogu tühistas eelmise nädala lõpul piirangu, mis keelas taksona kasutada rohkem kui 12 aastat vanu autosid, kirjutab SL Õhtuleht.

Enam kui 30 autoga Tõld Takso taksojuht Andres tunnistab, et määrus puudutas nende firma autodest enamikku, sest need olid just 12aastased või mõni aasta vanemad. Ta kinnitab, et kuigi novembris võeti linnavalitsuses vanusepiirang vastu, jätkasid kõik vanemad taksod nende firmas seni linnas klientide püüdmist.

?Siiani kehtisid vanad load,? selgitab Tallinna abilinnapea Priit Vilba. ?Alles sel suvel oleks hakanud Tallinnas vanad autod taksode seast kaduma. Nüüd on neil jälle rõõmupäevad.? Vilba ei ole rahul, et linnavalitsus pidi piirangu tühistama. ?Aga mis meil üle jäi,? nendib ta.

Taksode vanust piirava otsuse tegemisel lähtus volikogu teede- ja sideminister Toivo Jürgensoni määruse esialgsest variandist, mis andis volikogule õiguse taksodele nõuded kehtestada. Hiljem selgus, et Jürgensoni määruse vastav osa on vastuolus ühistranspordiseadusega, ning minister muutis oma määruses selle sätte aasta lõpul kehtetuks.

Vilba lubab, et linnavalitsus otsib võimalusi vanusepiirangu taaskehtestamiseks. ?Võimalik, et teeme ettepaneku seaduse muutmiseks,? sõnab ta. ?Sellised vanad autod ei tohiks kliente teenindada. Kvaliteet on oluline ja niisuguste autodega taksoturul konkureerimine pole uute autodega juhtide suhtes aus.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing