Ericsson lähedal rämps-võlakirja staatusele

Raimo Ülavere 10. aprill 2001, 10:28

Reitinguagentuur Standard Poor"s alandab tõenäoliselt peagi Ericssoni krediidireitingut, halvendades sellega firma väljavaateid uute laenude saamiseks, kirjutab Rootsi Finanstidningen.

'Ericsson jääb vaid sammu võrra ettepoole niinimetatud 'rämps-võlakirja' staatusest, mis on tase, kus paljud investorid rahapaigutusest loobuvad,' ütles Håkan Persson, Aragon Fondkommissioni analüütik.

'Kõige tõenäolisem on reitingu alandamine ühe pügala võrra,' ütles Duncan Warwick-Champion, S P telekommunikatsioonisektori analüütik. Ericssoni reiting praegu on A, mis võib seega alaneda A- peale. Sealt edasi tuleb BBB+. Rämps-võlakirja reiting on madalam BBBst.

Paar nädalat tagasi teatas S P, et Ericsson on võetud vaatluse alla reitingu võimalikuks alandamiseks. Põhjuseks kasumlikkuse langus ning liiga suures miinuses kassavood.

Reitingu alandamine halvendab Ericssoni väljavaateid uusi laene saada. Samas hindavad mitmed analüütikud, et Ericssonil on teisel poolaastal suur vajadus uute laenude järele ning halvimal juhul tuleb kaaluda uusemissiooni.

Aastavahetusel oli Ericssoni kassas ja lühiajalistes investeeringutes 36 miljardit Rootsi krooni. Kui sealt lahutada intressi kandvad võlad ja aktsionäride koosolekul kinnitatud dividendid, jääb järgi netovõlg 20 miljardit Rootsi krooni.

Ericssoni jaoks ei ole see alarmeeriv, kuid kui siia juurde arvata väljavaated, et võrguseadmete tarnijatel tuleb 3G võrkude rajamisel operaatorfirmasid kaasfinantseerida, on olukord tõsisem, kirjutab leht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing