Soomaale pürib rekordarv välisriikide praktikante

11. aprill 2001, 09:26

Tänavu on Soomaa rahvuspargi kahele praktikakohale Euroopast laekunud ligi sada sooviavaldust, kirjutab Sakala.

'Kui varem olid praktikale soovijateks keskkoolilõpetajad ja tudengid, siis sel aastal on järelepärimisi teinud ka mõned magistrikraadiga loodushuvilised,' ütles Soomaa Sõprade Seltsi eestseisuse esimees ja praktikakohti finantseeriva projekti juht Tõnis Korts.

Palju päringuid on tänavu tulnud Prantsusmaalt, Hispaaniast ja Saksamaalt. Kõige huvitavam pakkumine oli Kortsu sõnul Põhja-Iirimaalt Belfastist.

'Väga sageli öeldakse põhjenduses, et tahetakse saata oma praktikante niivõrd eksootilisele maale kui Eesti. Praegu on küsijaid olnud umbes sada ja neid tuleb juurde,' rääkis Korts. Mullu avaldas soovi ligi 30 inimest.

Sooma Rahvuspargi direktori Meelis Suurkase sõnul osalevad praktikandid rahvuspargi tegemistes ning sageli kasutatakse neid ka giidina.

Esimest korda olid praktikandid Soomaal üle-eelmisel aastal Saksamaa projekti 'Vabatahtlik ökoloogia-aasta' ja Soomaa Sõprade Seltsi koostööna. Seni ongi välisriikidest rahvusparki praktiseerima sõitnud vaid Saksa noored.

'Nüüd on finantseerimine veidi muutunud,' selgitas Korts. 'Me teeme koostööd Brüsselist koordineeritava Euroopa Vabatahtlike Teenistusega ning ülejärgmised praktikandid võivad tulla juba mujalt kui Saksamaalt.'

Praktikandid tulevad siia üheks aastaks ning vahetuvad augustis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing