Pressikonverents Voogiga vol.5

12. aprill 2001, 13:24

Palun selgitage,mille poolest on Ühinenud Kapitali pakkumine sadama-alade müügiks parem kui Oberhausil?Võib-olla teil ongi õigus,aga selgitage oma seisukohti.Panin tähele,et te ise jäite hääletamisel erapooletuks.Kas te olete ka praegu seda meelt,et Mõis tegi vigu selles tehingus?

Rein Voog:
Probleemid said alguse, kui konkursi tingimustega jäeti diskontomäär määramata ja seega muudeti kaks erinevat pakkumist tegelikult võrreldamatuks. Sisuliselt on mõlemad pakkumised enam-vähem võrdsed. Kui diskonteerida Ober Hausi pakkumise rahalist väärtust, siis kasutades reaalset diskontomäära on Ühinenud Kapitali pakkumine linnale soodsam. Samas tekib küsimus, kes ütleb, milline on see õige diskontomäär. Vabandan, kui jutt sai liiga spetsiifiline, aga tegemist on puhtalt rahandusliku küsimusega.


Ka Teil on oma süü selles,et Reformierakonna ja Isamaaliidu koalitsioon Tallinnas käriseb.Ei saa olla ainult ühepoolset süüd ning pole vaja ka kõike Vilba kaela ajada. Kas te tunnete oma süüd ja astute oma kohalt tagasi kui see on hea kolmikliidule?

Rein Voog:
Kui erakond leiab, et minu persoon takistab koostööd linnas, siis ei näe ma mingit probleemi ka enda tagasiastumisel. Koalitsioon Tallinnas aga ei kärise. Meil on küll probleeme, kuid sellise suure koalitsiooni juures on see üsna loomulik. Reformierakond ei ole midagi Vilba kaela ajanud. Selle asemel, et süüdlasi otsida, on tähtsam leida see ühisosa, mis aitab meie linna arendada. Ühe inimese tagasiastumine ei pruugi viia vajalike tulemusteni.


Mille poolest on Kallase sõber Viru Aabram parem mees kui Mõisa sõber Lao Meelis? Pole teada, et Lao oleks aidanud Mõisal 10 miljonit dollarit kõrvale panna. Viru Aabrami ja Kallase kohta aga on niisuguseid kahtlusi.

Rein Voog:
Kogu küsimuses vastab tõele üksnes see, et Mõis on nimetanud Laod oma sõbraks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing