Võõrastemaja Dzingel põles ühel ööl kaks korda

12. aprill 2001, 08:31

Tallinnas Männiku teel endisest ühiselamust ümber ehitatud võõrastemaja Dzingel põles ööl vastu kolmapäeva kaks korda, kirjutab SL Õhtuleht.

?Suits tungis numbrituppa paksu pahvakana, ei osanud midagi teha. Panime märja käterätiku pea ümber ja ukse blokeerisime mööbliga,? kirjeldab hotellis peatunud soomlane.

Ta otsis asjatult telefoni, et Dzingeli administratsiooni tulekahjust teavitada. Numbritoas ei olnudki kõnetraati. Ohtu sattunud soomlane kössitas hirmunult oma numbritoas poolteist tundi, sest üheksandalt korruselt ei saanud akna kaudu pageda.

?Hiljem käsutati soomlased numbritubadest välja,? kirjeldab teine hotellikülaline. ?Seal oli vaid üks trepp, ei mingit varuväljapääsu. On kaks lifti, kuid kahjutule ajal on ju neid ohtlik kasutada. Keegi ei osanud selgitada, mis toimub, ega inimestele juhiseid jagada,? kurtis ta.

Kokku evakueeriti võõrastemaja üheksandalt korruselt kümmekond soomlast.

?Meil on valve?urnaalis kirjas, et ühiselamu põles sel ööl koguni kaks korda,? nendib Tallinna tuletõrje- ja päästeameti pressiesindaja. ?Esimene kord põles seitsmenda korruse tuba, mis oli millegipärast ehitusmaterjali täis. Mehed said tule kustutatud ja minema sõita, kui nad napp pool tundi hiljem uuesti kohale kutsuti. Tuli välja, et neljanda korruse trepikojas oli süttinud elektrijuhtmestik. See kahjutuli kustutati kiiresti.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing