Ekspordikasv pidurdab eelarvelaekumisi

12. aprill 2001, 08:06

Tänavu kolme kuuga laekus riigieelarvesse 6,5 miljardit krooni ehk 22 protsenti aasta plaanist, rahandusministeerium loodab, et eelarve saab aasta lõpuks täis, kirjutab Postimees.

?Laekumised vastavad enam-vähem oodatule ning me ei näe veel põhjust oma prognoose muuta,? ütles rahandusministeeriumi asekantsleri kt Margus Uudam.

Esimeses kvartalis laekusid hästi maksud palkadelt - nii füüsilise isiku tulumaksu kui sotsiaalmaksu laekus mullusest üle kümne protsendi rohkem. Arvestades ka tõenäolist tööhõive vähenemist, on palgad aastaga arvestatavalt tõusnud.

Riigieelarvele põhjustab enam pinget käibemaksu laekumiste väike, vaid kolmeprotsendiline tõus, mille põhjuseks on suurenenud ekspordi käibemaksu tagastused võrreldes impordi käibemaksu laekumistega.

Impordi käibemaksu 30protsendiline tõus samal ajal näitab aga küllalt suurt tarbimisaktiivsust.

Väga hästi on tänavu laekunud aktsiisid, mida on juba kolmandiku võrra rohkem laekunud kui mullu.

Mullusega võrreldes on aga üllatavalt, koguni viiendiku võrra vähenenud alkoholiaktsiisi laekumised, mille põhjust ei suuda ka viinamüüjad seletada.

?Selline langus on küll üllatav,? märkis viinaliidu juhatuse liige Sirje Potisepp. ?Arvestades seda, kui palju tarvitatakse salaviina, polegi enam midagi imestada.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing