Naelrehvid võivad veel alla jääda

16. aprill 2001, 08:23

Seaduse järgi ei tohi täna enam Eesti teedel naastrehvidega sõita, ent ka politseinikud on inimesed ega karista autojuhte, kel naelkummid ikka veel all, kirjutab SL Õhtuleht.

?Seda kuni ilma paranemiseni,? ütles politseiameti korrakaitseosakonna liiklusjärelevalve juhtivinspektor Indrek Sirk eile. Kui halba ilma poleks, saaksid naastrehvidega ehk rahvakeeles naelkummidega vahele jääjad 10 päevapalga suuruse trahvi.

Sirgi sõnul hakkab liikluspolitsei tõsiselt rehvidele tähelepanu pöörama umbes nädal pärast seda, kui lumi lõplikult läinud. Veel täna koostab politseiamet kirja prefektuuridele ning siseminister teeb teede- ja sideministrile ettepaneku muuta määrust, mille järgi on alates 15. aprillist naastrehvidega sõitmine teedel keelatud ja 1. detsembrist 1. märtsini kohustuslik.

Tõenäoliselt pikendatakse naastrehvide lubatud kasutusaega kuni 1. maini, nagu seda on tehtud kõigil viimastel aastatel.

Nädalavahetusel juhtus talviseks pööranud ilma süül Eestis kaheksa raskemat liiklusõnnetust, milles hukkus kaks ja viga sai 13 inimest. Traagilisemaid neist oli laupäeval Tallinna-Narva maantee 108. kilomeetril, kus libedal teelõigul põrkasid ninapidi kokku Ford Sierra ja Mercedese väikebuss. Fordis kaasreisijaks olnud Aivo, 45, ja Merike, 21, said surma. Mõlema masina juhid ning üks reisija said üliraskelt vigastada ning toimetati Rakvere haiglasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing