PM: eurotoetuse languse taga seisab Mart Laar

17. aprill 2001, 08:18

Emori aprillikuise uuringu tulemused näitavad, et euroliidu võti asub vaid osaliselt tädi Maalide ja onu Elmarite käes, sügavamad põhjused peituvad aga siiski valitsuse ja konkreetselt peaministri tegevuses, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kinnitust leiavad märtsi lõpus ilmsiks tulnud seosed - euroliidu vastaste osakaalu tõus käib käsikäes valitsuse reitingu langusega. Riigikogu koalitsioon võis ju Mart Laarile usaldust avaldada, rahvas seda ei tee ning karistab peaministrit tema siiani kõige edukamal välispoliitilisel suunal.

Kuidas suudakski lihtne inimene uskuda näiteks majandusminister Mihkel Pärnoja või teede- ja sideminister Toivo Jürgensoni sõnu Euroopa Liidu kasulikkusest eesti rahvale, kui needsamad mehed vassisid lõputult Eesti Raudtee erastamise küsimustes ning korrutasid kui rikkiläinud grammofonid ?meil on kogu valitsuse toetus?. Vassija saatus on lihtne - tõerääkijaks ei saa ta rahva silmis kunagi.

Klassikult abi otsides saab järeldus olla vaid üks - miski on mäda Eesti riigis. Mädapaise saab aga avada ainult peaminister Mart Laar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing