Toivo Asmer arutas Wendre juhtidega uute töökohtade loomist Võhmasse

Inno Tähismaa 20. aprill 2001, 16:28

Täna kohtus regionaalminister Toivo Asmer Vändras tekstiilitööstuse AS Wendre juhtidega, kes planeerivad oma tootmist laienda Vändrast Võhmasse, teatas ministri nõunik.

Asmer ütles kohtumisel, et loodav tootmine annaks raskes olukorras Võhmale üle 100 töökoha. 'Usun, et käesolev on üks paremaid koostöö näiteid, kuidas ettevõtjad ja riik käsikäes saavad luua uusi töökohti just seal, kus inimestel seda vaja on. Kindlasti püüab ka riik omaltpoolt kaasa aidata järjest uute töökohtade tekkimisele ja toetada projekte, mis aitavad raskes olukorras olevatel regioonidel ise jalad alla saada,' lisas Asmer.

Selle nädala neljapäeval toimunud kohtumisel Tallinnas esitlesid Wendre juhid regionaalminister Toivo Asmerile plaani rajada uus tootmishoone Võhmasse. Kohtumisel arutati ka võimalusi saada laiendamisele riigipoolset toetust.

Võhma on eelisarendatav monofunktsionaalne asula, mis tähendab, et ettevõtluse arendamiseks antud piirkonnas on võimalik saada riigipoolset abi ettevõtluse toetamise meetmete hulgast Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest ja regionaalabi tööstuspiirkondade regionaalprogrammist.

Võhma probleemid said alguse 1996. aastal Võhma lihakombinaadi pankrotistumisega, mille tulemusel jäi tööta pea 400 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing