Isamaaliit otsustab Mõisa jätkamise linnapeana

23. aprill 2001, 09:11

Isamaaliidu juhtpoliitikud kohtuvad täna, et otsustada Jüri Mõisa jätkamine linnapeana ja arutada FBIlt tulnud andmeid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Loodan, et Jüri Mõis teeb õige otsuse,? vahendas valitsuse pressiesindaja BNSile peaminister Mart Laari hinnangut. Isamaaliidu esimees Laar ei soovinud täpsustada, kas ta peab õige otsuse all silmas, et Mõis peaks linnapea kohalt lahkuma.

?Päid hakkab lendama,? kommenteeris BNSile tundmatuks jääda soovinud Isamaaliidu esindaja erakonna juhtide tänast kohtumist. Ta lisas, et kriitika alla võib langeda ka isamaaliitlasest siseminister Tarmo Loodus, kes infot Lao suhete kohta maffiaga Laarile koheselt ei esitanud.

?Kui peaks juhtuma, et linnavalitsuse liige on otseselt või kaudselt seotud mõne allilma esindajaga, tuleb sellesse väga tõsiselt suhtuda ja vastavad meetmed kasutusele võtta,? ütles eile Tallinna volikogu isamaaliitlasest liige Aimar Altosaar. ?Igal juhul tahaks ma olla veendunud, kas süüdistused vastavad tõele või mitte.?

Tallinna volikogu esimees Rein Voog on Eesti Päevalehele kinnitanud, et juhul, kui FBI andmed osutuvad tõeks, pole Mõisal mingit muud võimalust, kui ise tagasi astuda.

Lao suhetele maffiaga juhtis märtsis Tarmo Looduse tähelepanu FBI peadirektor Louis Freeh, kes lausus, et Lao on vahendaja Peterburi maffia rahapesuoperatsioonidele Eestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing