Kelmijõuk pettis välja tallinlaste kortereid

24. aprill 2001, 08:19

Tallinna linnakohtu maffiasaalis algas eile kohtuprotsess üheksaliikmelise kelmijõugu üle, keda süüdistatakse mitmelt tallinlaselt korteri väljapetmises ja selle edasimüümises, samuti dokumentide riisumises ja võltsimises, kirjutab Postimees.

Kolmele kohtualusele pannakse süüks ka Lasnamäel Ümera tee 11-46 elanud mehe tapmist mais 1996.

Süüdistuse kohaselt müüs jõuk Tallinna erinevates linnaosades omanike teadmata ja mitmeid erinevaid nippe kasutades nende korterid maha. Tihtipeale varastati või hangiti muul moel korteriomaniku pass, millesse kleebiti hooneregistris või notari juures vajalike korterimüügi toimingute tegemiseks mõne jõuguliikme foto.

Üks Lasnamäel elanud naine jäi oma kodust ilma ajal, mil ta turgutas end Värska sanatooriumis. Enne ravile minekut andis perenaine korteri enda teadmata üürile ühele kohtualustest. Kui naine ära, otsis jõuk ta kodust üles vana passi ja asus tegutsema.

Mitu kohturida oli kannatanute päralt. Nende kogukahju läheneb 1,3 miljonile kroonile. Mitmed kannatanud rääkisid eile, et tahtsid korterit või tuba välja üürida või maha müüa ja avaldasid lehes vastava kuulutuse, mis meelitas aga kelmid kohale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing