Mõis sokutas Lao vahendusel Lennusadama ala seaduserikkujale

25. aprill 2001, 08:12

Tallinna linnapea Jüri Mõis mängis ärimehest sõbra Meelis Lao abil Lennusadama ala ebaseadusliku ehitaja kätte, kirjutab Eesti Päevalehes Toomas Kümmel.

Ajal, mil justiitsministeerium käis riigi esindajana kolmandat aastat kohut ebaseaduslikult lennusadama ala hõivanud ja seal ehitavate firmadega (AS Verest ja AS Agriin kuuluvad 100 protsenti ASile BPV ja Aleksandr Rotkole), valmis Tallinna linnavalitsuses dokument Lennusadama üleandmisest linna omandusse, sealt edasi aga ASile BPV.

Eelmise aasta 17. augustil toimunud koosolekul, kus osalesid Jüri Mõis, Priit Vilba ja Aleksandr Rotko otsustati: linnavalitsus ja AS BPV teevad kõik endast oleneva, et saada Tallinnas Küti 15, 17 ja 17a asuvad ehitised ning nende teenindamiseks vajalikud maatükid munitsipaalomandusse.

Mullu oktoobri algul kutsuti Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja Toomas Tauts linnapea Jüri Mõisa juurde. Lisaks nendele olid kabinetis ka justiitsministeeriumi kantsler Mihkel Oviir ja linnapea sõber Meelis Lao. Lennusadamas ehitanud ASi BPV huve esindanud Lao kurtis, et poolelioleva ebaseadusliku kai ehitus on vaja enne külmade saabumist lõpetada.

Pärast koosolekut oli Tautsil veel mitmel korral vestlusi ja telefonikõnesid BPV juhi Aleksandr Rotko ja Meelis Laoga.

Oktoobri keskel peale järjekordset ehitustööde keelustamist väljastas Tallinna kultuuriväärtuste amet AS BPV-le vesilennukite angaari renoveerimis-ehitusloa. Angaar oli viletsas olukorras ja kokkukukkumise äärel.

Täna on ebaseaduslik kai küll valmis ehitatud, aga angaari päästmiseks pole kulutatud sentigi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing