Kranich lõpetab maksuvaba OÜ Eesti Loodus rahastamise

26. aprill 2001, 09:06

Keskkonnaminister Heiki Kranich lõpetas OÜga Eesti Loodus sõlmitud lepingu, mille alusel eraldati ajakirja Eesti Loodus väljaandmiseks riigieelarvest raha.

?Pean võimatuks, et riik rahastab offshore?firmat,? ütles Kranich ajalehele Lääne Elu.

Kranichi sõnul eraldati Eesti Loodusele 1995. aastast saadik riigieelarvest raha usus, et ajakirja annab välja riigifirma. Pärast OÜ Eesti Looduse omanikeringi muutumise ilmsikstulekut otsustas minister rahastamise lõpetada. ?Raske on suhelda partneriga, kes oma tegemistest meid ei teavita,? märkis ta.

Keskkonnaminister lubas teha enda juhitavale Keskkonnainvesteeringute Keskuse nõukogule ettepaneku üle vaadata kõik tänavused rahaeraldused Eesti Loodusele.

?Palun nõukogul hinnata, kas on võimalik Eesti Loodusega koostööd jätkata,? ütles ta. Pole võimatu, et Eesti Loodusele keskkonnateadlikkuse programmist eraldatud ligi kahe miljoni krooni kohta korraldatakse uus projektikonkurss.

Seni täielikult riigifirma, ASi Perioodika omanduses olnud OÜ Eesti Loodus laiendas mullu jaanuaris osakapitali, mille tulemusel sai 66% osanikuks USAs Nevada osariigis registreeritud offshore?firma Virgin Nature Worldwide LLC (VNW).

Nevada äriregistri andmeil on VNW omanikud kaks Panamas ühel ja samal aadressil registreeritud firmat, Solanero Services SA ja Solercia Business SA ning Belinda Lanyon Sarki saarelt.

Nii Panama kui La Manche"i väinas asuv Sarki saar on maksusoodustustega ehk offshore?piirkonnad.

Lääne Elu allikate sõnul on VNW taga OÜ Eesti Looduse juhataja Uno Siitan ja nõukogu liige Kalle Mälberg. Võimalik on firma seotus ka endise keskkonnafondi direktori Jossif Eidelkindiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing