Võrumaa spordikeskus tuleb Väimelasse

07. mai 2001, 08:26

Võrumaa omavalitsusliidu juhatus muutis eile meelt ning tühistas oma nädala eest tehtud otsuse, mis nägi ette Haanja kuulutamise Võrumaa tervisespordikeskuseks. Maavanema palvel andis liit keskuse tiitli, millega käib kaasas kaks miljonit krooni, Väimelale, kirjutab Võrumaa Teataja.

?Meil on tekkinud vaimne segadus,? ütles maavanem Mait Klaassen eile liidu juhatuse era- korralisel istungil. Võrumaa Spordiliit toetab keskusena Väimelat, omavalitsusliidu kaks asjakohast komisjoni ning maavalitsus samuti sealse staadioni uuendamist, kuid omavalitsusliidu juhatus Haanjasse uute suusaradade loomist.

Kultuuriministeerium algatas programmi, millest iga maakond saab nelja aasta jooksul kuni kaks miljonit krooni maakondliku tervisespordikeskuse väljaarendamiseks. Iga maakond peab oma prioriteetse keskusekoha välja valima.

Klaasseni sõnul ei soovi ta saata ministeeriumisse kirja, kus Võrumaa keskuse asukohas pole üksmeelt. Kuna ainsana on Võrumaa keskuse asukoha asjus eri meelt omavalitsusliidu juhatus, palus maavanem neil oma otsus ümber vaadata.

Algatatud programmi rahaga on Klaasseni kinnitusel Väimelas võimalik lõpetada ujula uuendustööd ning korrastada staadion, mis on linnale lähim täismõõtmetega staadion. Kui praegu kutsehariduskeskuse omanduses olev staadion saab uued rajakatted, oleks lõpetatud kogu kompleks. Kutsehariduskeskus loobub pärast tööde lõppu staadionist, lisas Klaassen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing