Vargad viisid 153 000 krooni toetuste raha

09. mai 2001, 08:12

Kaks noormeest varastasid Paides pensioniameti kassast päise päeva ajal 153 000 krooni matuse- ja sünnitoetusteks mõeldud raha, kirjutab Järva Teataja.

Tallinna pensioniameti Paide osakonna juhataja Jaan Anspal ütles, et esmaspäeval kella 15.30 ajal lahkus kassapidaja-sekretär kassaruumist kõrvaltuppa kirjatööd tegema. 15 minutit hiljem kassaruumi naastes leidis ta põrandalt kolm rahakarpi, milles oli olnud 153 000 krooni.

Kassaruumist lahkudes oli töötaja ukse lukku pannud, kuid kassaluugi lahti jätnud. ?Arvatavasti tegid vargad luugi kaudu ukse lahti,? sõnas juhataja. Ta lisas, et karbid rahaga olid kirjutuslaual, mitte nõuetekohaselt seifis.

Anspali jutu järgi tuli pool tundi enne vargust pensioniametisse kaks umbes 16-18-aastast noormeest. ?Nad istusid pingil ja töötajate meelest ootasid mõnda ametnikku, kuid tegelikult jälgisid nad kassapidajat,? ütles juhataja.

Üks noormeestest oli heledate ja teine tumedate juustega, kuid täpsemalt ei osanud pensioniameti töötajad neid hiljem kirjeldada. Pärast majast lahkumist istusid noormehed perearstikeskuse ees seisnud rohelisse Opel Kadetti, mille üks uks oli mõlkis.

Juhataja sõnul oli 153 000 krooni mõeldud matuse- ja sünnitoetuste maksmiseks. ?Tavaliselt meil nii palju raha kassas pole, kuid maist läksime Tallinna pensioniameti alla ja ei saa sel kuul pangast raha,? selgitas ta. ?Seetõttu varusimegi suurema summa.?

Kuigi pensioniameti Paide osakonna seif on rahast lage, ei jää matuse- ja sünnitoetused maksmata. Sularaha praegu kellelegi anda ei saa, kuid soovi korral kannab osakond summa inimese arvele. Endistviisi jätkub töö neljapäevast, kui osakond taas raha saab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing