Bico-Leks kindlustusselts keeldub Viljandis majast välja kolima

11. mai 2001, 08:25

Viljandi kesklinnas EVE majja hotelli kavandava Toom Tekstiili juhataja sõnul lükkub ehitus edasi sellepärast, et majas ruume rentiv kindlustusselts Bico-Leks ei taha välja kolida, kirjutab Sakala.

?Meie teada Bico-Leksil kehtivat rendilepingut ei ole, kuid nende väitel on see sõlmitud 25 aastaks,? ütles Illimar Toom. Ta lisas, et Toom Tekstiil on Bico-Leksi kohtusse kaevanud.

Bico-Leksi juriidilise osakonna juhataja Ivo Viirese sõnul kehtib rendileping, mille kindlustusselts omal ajal Tallinna Pangaga sõlmis, veel 2021. aastani.

?Probleem tekkis sellest, et Toom Tekstiili käes olev rendileping on koopia ja seetõttu on ta kehtivuse kuupäeva valesti lugenud,' selgitas Viires. 'Meil õnnestus saada kätte ka rendilepingu originaal, mille esitame kohtule.?

Ivo Viires eitas ka Illimar Toomi väidet, et Bico-Leks on jätnud rendi tasumata. «Et nad pole meile arveid esitanud, oleme deponeerinud kõik summad notarikontorisse ja seda peetakse kohustuse täitmiseks,» selgitas ta.

Toom Tekstiili esindava advokaadi Eha Lillsaare sõnul lõppes kindlustusseltsi leping EVE maja omaniku seisukohalt juba eelmise aasta 1. detsembril.

?Kohtule esitasime taotluse lõpetada leping ennetähtaegselt, sest rentnik on rikkunud oma lepingust tulenevaid kohustusi viie kuu jooksul,' lausus Lillsaar. 'Renti on ta jätnud tasumata kolm kuud ning lisaks on ta võtnud endale allrentnikke, milleks tal õigust pole.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing