Saksamaa ähvardab lõpetada Eesti laste südamelõikused

15. mai 2001, 08:30

Homme Eestisse naasev seitsmekuune raske südamerikkega sündinud Eero Jürgenson võib jääda üheks viimaseks Berliinis Charité kliinikus opereeritud Eesti lapseks, sest Saksa-Eesti ühisprojekti juhi doktor Friedrich Köhleri väitel pole Eesti koostööst huvitatud, kirjutab Postimees.

Tema kinnitusel on kogu projekt tõsiselt ohus, sest kui ülikooli kliinikum nõutud arenguprogrammi ei esita ja Eesti haigekassa katab jätkuvalt üksnes osakese kuludest, keeldub Saksa valitsus projekti rahastamast.

?Raha antakse Venemaale, ja aasta lõpuks on kõik läbi,? hoiatas Köhler, lisades, et juba ongi projekti eelarvet kärbitud.

Köhler kritiseeris ka Saksamaale lähetatud Eesti arstide suhtumist. Tema väitel küsivad eestlased pidevalt, mis kasu nemad saavad, ja kipuvad poodidesse sisseoste tegema.

Humboldti Ülikooli Charité kliiniku ja Tartu Ülikooli kliinikumi meditsiiniprojekti ?Partnership for Heart? (?Koostöö südame heaks?) juht Eve Int tunnistas samas, et Eestil pole laste abistamiseks konkreetset arenguprogrammi. Ta lisas, et loodetavasti programm peagi siiski tuleb, sest kuna Eestis sünnib aastas keskmiselt 25 väga raske südamerikkega last, ei ole siin võimalik saada nii suuri kogemusi, nagu on Saksa arstidel.

Indi oletusel on Köhler asjast valesti aru saanud. ?Me oleme neilt korduvalt tänulikult küsinud, millist kasu nemad sellest saavad,? selgitas ta.

Köhleri teatel maksis kahe eesti poisi operatsioon 100 000 marka (800 000 krooni), aga et Eesti haigekassa nõustus tasuma nii Eero kui Rando eest vaid 30 000 marka (240 000 krooni), töötasid Saksa kirurgid ilma honorarita.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing