Börsiülevaade: turg eesotsas Normaga mõõdukalt tugev

15. mai 2001, 09:28

Peale reedest kiiret tõusu tõmmati eile börsil hinge ning hinnad püsisid enam vähem stabiilsed. Kuigi investorite aktiivsus eelmiste päevadega rauges ei takistanud see päeva lõpuks siiski kätte saamast küllalt korraliku 15,5 mln kroonist päevakäivet.

Investorite huviorbiidi all oli eile taas Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis 48 tehingu käigus vastas eelmise nädalalõpu tugevale rallile kerge kasumivõtmisega, odavnedes 0,5% 147,50 kroonini.
Juhtkonna hea ettevõtte tutvustus eelmisel nädalal Londonis toimunud roadshow?l ja head fundamentaalnäitajad annavad maaklerite sõnul põhjust loota, et huvi aktsia vastu püsib ka järgnevatel nädalatel.

Järjekordne hea päev oli aga eile jällegi ohutusrihmade tootja Norma <GR#EE.NORMA> aktsial, mis kandununa tugevast ostuhuvist kallines 0,9%, peatudes uuel viimase kolme aasta rekordkõrgusel 55,30 kroonil.
Norma aktsial on lootust tugevneda veel kuni ülehomseni, mil suletakse investorite nimekiri kellel on õigus ettevõtte dividendidele.

Erastamisväärtpaberi <GR#EE.EVP> jaoks möödunud reedel lõppenud vilets nädal asendus eile kerge päiksepaistega. Väärtpaberi ostu- ja hinnanoteeringute vahe tõmbus 2 sendini ning erastamisväärtpaber sulgus 53 sendil ehk 5,8% reedest sulgemishinnast kõrgemal.

Kui Euroopa börsidel on täna USA Keskpanga Vabaturu Komitee istungieelse ootusärevusega vaikne kauplemine, siis Tallinnas peaks jätkuma kauplemine lokaalsete uudiste taustal.
Pööre võib börsile tulla homme aga enne tuleb oodata ära, mida teeb täna õhtul USA Keskpank intressidega ja kuidas USA turg sellele reageerib.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing