Päevaleht kiidab Mõisa pehmet revolutsiooni

16. mai 2001, 08:09

Isamaaliidu Tallinna organisatsioon tuli eile tõsiselt nadis olukorras välja hea ideega, pakkudes koalitsioonikaaslastele, et volikogu esimees, reformierakondlane Rein Voog ja linnapea, isamaaliitlane Jüri Mõis vahetaksid omavahel ametipostid, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Huvitava, kuid esmapilgul parima võimaliku vangerdusega võidaksid enim tallinlased, sest üle pika aja oleks linnavõimul taas rohkem aega tööd teha kui omavahel näägelda.

Kuid kaotajaks ei jääks selles manöövris ka Mõisa linnapeaoskusi kritiseerinud Reformierakond, ega viimast arengu piduriks nimetanud Jüri Mõis. Linnavolikogu juhina oleks Mõisal võimalik tõestada, et demokraatia ei pea tingimata olema pidur arengu kodarates: ole vaid mees ja pane volikogu tulemuslikult tööle.

Rein Voogil avaneks omakorda võimalus näidata, et Viru väljaku ja sadamaala saab maha müüa skandaalideta, avalikult ja ausalt ning Lennusadamat ei saa ehitada ega vallata sahker-mahker ebaseaduslikult.

Linlasel oleks omakorda mõlema mehe edaspidist tööd väga hea hinnata, sest peab ju kumbki suutma muuta seda, mida teisele süüks pani.

Eesti Päevaleht tervitab Jüri Mõisa otsust taanduda enne, kui ta võinuks ajalukku minna kui linnapea, kes polnud nõus ametitoolist lahti laskma niikaua, kui tema poolt on veel kasvõi üks põlvepikkune poisikegi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing